Budynek szkoły

Placówka jest położona w spokojnej okolicy przy ul. Witosa 9 w Krakowie na terenie Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.
Szkoła ma charakter kameralny – dysponujemy jedenastoma salami dydaktycznymi, salą gimnastyczną/koncertową oraz stołówką.
Korzystamy również z boiska sportowego znajdującego się kilkadziesiąt metrów od terenu Szkoły.

W budynku znajdują się cztery poziomy:

– sala gimnastyczna i koncertowa
– parter – klasy nauczania początkowego / sala komputerowa/ portiernia / sekretariat / gabinet dyrektora
– pierwsze piętro – klasy zerowe / świetlica szkolna / pokój nauczycielski /
– drugie piętro – stołówka / gabinet neurologopedy / biblioteka / sale dydaktyczne /

Sale zajęć dydaktycznych:

W celu stworzenia rodzinnej i spokojnej atmosfery oraz jak najlepszych warunków do nauki i zabawy, pojedyncza klasa liczy do 18 uczniów przy dużym metrażu 56m2. Dzięki temu, istnieje możliwość odpowiedniego dostosowania sal dla najmłodszych jak i starszych Dzieci.

Sala gimnastyczna/koncertowa:

Jest przestronna, dobrze oświetlona, dzięki czemu świetnie nadaje się zarówno do ćwiczeń indywidualnych, jak i gier zespołowych. Wybudowana scena jest wykorzystywana do spektakli, koncertów oraz dużych uroczystości szkolnych. Sala jest przeznaczona dla około 400 osób.

Stołówka:

Znajduje się na drugim piętrze. Służy również jako miejsce dla kół zainteresowań: eksperymentalnego oraz kulinarnego.