Nasze cele

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.

Przywołując myśl Janusza Korczaka, chcemy przekazać Państwu kluczową dewizę naszej szkoły: najważniejsze w naszej codziennej pracy jest dla nas Dziecko. Za swój cel stawiamy wykorzystanie w maksymalnym stopniu naturalnej ciekawości świata i ludzi, drzemiącej  w każdym z naszych uczniów. Chcemy, by w pełni korzystały  z niezwykłego daru jakim jest dzieciństwo – czasu, gdzie wszystko jest nowe, tajemnicze, niezwykłe i fascynujące. Jednocześnie dbamy z całych sił o to, żeby nasze Dzieci postrzegały siebie i innych jako wspaniałe istoty, pełne życia i radości, którą można a nawet należy się dzielić. W jaki sposób udaje nam się to osiągnąć?

• o rozwój Dzieci dba grupa świetnych, starannie dobranych, kochających swoją pracę nauczycieli, dla których nauczanie jest przede wszystkim pasją, ciągłym wyzwaniem a realizacja podstawy programowej przygodą, podczas której chcą pełnić dla swoich wychowanków rolę troskliwego przewodnika,
  • szczególną uwagę przykuwamy do etycznej, moralnej postawy zarówno wobec siebie jak i innych – Dziecko w naszej szkole uczy się tego, jak należy się zachowywać w różnych sytuacjach życiowych, odkrywa świat wiedząc, że dobre wychowanie jest „na wagę złota”,
  • każde dziecko ma swoje pasje – potrafimy je rozbudzać i rozwijać dzięki bogatej ofercie zajęć dodatkowych takich jak m.in. zajęcia taneczne, muzyczne, plastyczne, językowe, koła teatralne, kulinarne, eksperymentalne, misyjne czy migowe; oprócz tego w naszej szkole odbywają się różnego rodzaju warsztaty, spotkania i prelekcje, popołudniami funkcjonuje również Szkoła Muzyczna i Szkoła Językowa, gdzie Dzieci uczy native speaker,
  • nasi uczniowie uczą się w kameralnych klasach – jest ich 11, w których przebywa maksymalnie 18 osób, dzięki czemu każde Dziecko może liczyć na indywidualne podejście ze strony nauczyciela, poświęcenie uwagi i pomoc w razie potrzeby,
  • dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym przygotowaliśmy dodatkowe, kolorowe meble oraz ogromy dywan, bo z doświadczenia wiemy, że to tam swoją wiedzę najmłodsi zgłębiają najchętniej; więcej informacji o naszych salach znajdziecie Państwo w zakładce „O naszej szkole – budynek”.

Dlaczego wychowanie w duchu katolickim?

Wiemy, że we współczesnym świecie dziecko bardzo łatwo może się zagubić, dlatego też chcemy przekazać naszym wychowankom trwałe i niezmienne zasady, którymi sami kierujemy się w życiu codziennym. Wierzymy, że z pomocą Pana Boga, jego codziennym wsparciem i opieką, będziemy zdolni kroczyć przez życie odważnie, z miłością wobec siebie  i innych. W jaki sposób realizujemy wychowanie w Duchu Katolickim w naszej szkole?

• każdy dzień w naszej szkole rozpoczyna się modlitwą,
  • Dzieci mają możliwość aktywnie uczestniczyć w życiu Scholi Szkolnej i śpiewać na niedzielnej Mszy Św.
  • katecheza szkolna w każdej klasie odbywa się dwa razy w tygodniu, oprócz tego, mają miejsce „duchowe pogadanki” podczas których Dzieci mogą znaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące je pytania,
  • bardzo ważne jest dla nas świadome podejście do wiary katolickiej, nasi wychowankowie są uczeni tego by w sposób naturalny, spontaniczny szukać, zadawać pytania, rozwijać się w wierze,
  • Rodzice aktywnie uczestniczą w rozwoju Duchowym dzieci m.in. czytając Pismo Święte podczas niedzielnej Mszy Św.
  • odwiedzamy niekiedy nasz Kościół, by poznać bliżej tych, których widujemy na niedzielnych Eucharystiach

Bez stałej, wnikliwej i serdecznej współpracy z naszymi Rodzicami, nie udałoby się nam osiągnąć naszych celów. Dlatego też organizujemy regularne zebrania i konsultacje.  Do Państwa dyspozycji pozostaje cała kadra pedagogiczna, psycholog, logopeda i dyrektorzy ds. Administracji i ds. Pedagogicznych. Rada Rodziców wybierana spośród opiekunów z każdej klasy jest dla nas ważnym partnerem, współtworzącym życie szkoły.

W razie pytań czy chęci spotkania, pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Zachęcamy serdecznie do kontaktu!
Dominika i Adam Harasimowicz – założyciele i organ prowadzący Niepubliczną Szkołę Podstawową im. Św. Joanny Molli w Krakowie